Czy wiecie, że polski triathlonista, startuje średnio nieco ponad 2 razy w roku? Oczywiście statystyka dotyczy startów w naszym kraju. Przy tak wielu imprezach, które rozgrywane są w sezonie, to dość słaby wynik. A przecież nasz kraj to piękne krajobrazy, niesamowite jeziora i wiele wspaniałych miejsc, które możemy zwiedzić podczas weekendowych wypadów na zawody. Gdzie warto wystartować w triathlonie w 2019 roku?

Aby podnieść liczbę „polskich” startów, postanowiliśmy przybliżyć Wam charakterystykę zawodów wchodzących w cykl Tri Tour, które co roku przyciągają tysiące startujących i kibiców - JBL Triathlon Sieraków, Marbruk Triathlon Charzykowy, Super League Triathlon Poznań oraz Triathlon Szczecin. Tak, jak w minionych sezonach tak i w tym roku, na zawodach z cyklu Tri Tour, będzie można rywalizować na trzech dystansach indywidualnych (1/2IM, 1/8 IM i 1/4IM) oraz w wyścigach sztafetowych na dystansie 1/4 IM. Jesteśmy pewni, że każdy z Was znajdzie w ramach cyklu zawody dla siebie. Co więcej, jeżeli weźmiecie udział, w więcej niż jednej tritourowej imprezie, możecie liczyć na specjalne zniżki. Szczegóły promocji znajdziecie tutaj.

JBL Triathlon Sieraków 25-26.05.2019

Legendarne już zawody w Sierakowie to pierwsze zawody z cyklu Tri Tour i jedne z pierwszych w kalendarzu na przyszły rok. Idealne, by otworzyć tu sezon startowy i sprawdzić formę po jesiennym i zimowym okresie przygotowawczym. Dla wielu polskich zawodników to właśnie ta impreza łączy się ze wspomnieniem rozpoczęcia triathlonowej przygody. Sieraków był świadkiem niezliczonej liczby debiutów. Wielu z zawodników z sentymentem wraca tu co roku, aby jeszcze raz poczuć niesamowitą atmosferę tych zawodów.

To nie przesada, w Sierakowie triathlonem żyje cała okolica. Można odnieść wrażenie, że na trasie zawodów spotykamy każdego z nieco ponad 6 tyś. mieszkańców tego miasteczka. Lokalni kibice to jedno, triathlonowa rodzina to drugi składnik niezapomnianej atmosfery. Zważywszy na wielkość miejscowości, wszyscy startujący w imprezie, koncentrują się w jednym miejscu – plaży miejskiej przy jeziorze Jaroszewskim oraz usytuowanym tuż obok miasteczku EXPO. Dzięki temu co chwilę spotykamy znajomych z różnych stron Polski. Bez skrępowania można porozmawiać i wymienić się uwagami po długim okresie przygotowawczym. Nawet jeżeli to Wasz pierwszy start w życiu, w Sierakowie każdy chętnie udzieli Wam pomocnych rad. Nie bójcie się zaczepić przechodzącego obok triathlonisty i zamienić z nim klika słów. Sieraków aż kipi sportowymi emocjami.

JBL Triathlon Sieraków to też świetne miejsce na uzyskiwanie znakomitych wyników. Jezioro w Sierakowie jest bardzo przejrzyste co sprzyja szybkiemu pływaniu. Asfalt na całej trasie rowerowej jest idealnie gładki a lekkie podjazdy i zjazdy pozwalają wykręcić niezłą średnią. Do tego momentu jest świetnie. Potem przychodzi czas na trasę biegową. Leśne podbiegi to prawdziwy sprawdzian biegowej formy po zimie. Wielu triathlonistów po starcie przeklina te podbiegi, by potem... wrócić tu za rok. Zazwyczaj mocniejszy by jeszcze raz zmierzyć się z ta trasą.

Marbruk Triathlon Charzykowy 8-9.06.2019

Zawody rozgrywane w samym sercu Borów Tucholskich, wśród lasów i setek jezior. Samo to powinno być już wystarczającym powodem do startu w Charzykowy. Podczas imprezy, rozgrywany jest duathlon dla dzieci, co sprawia, że w zawodach często biorą udział wszyscy członkowie rodziny. To wspaniałe miejsce, aby pierwszy raz wystartować ramię w ramie ze swoją pociechą lub zabrać ze sobą debiutującego przyjaciela.

Jeżeli to Was nie przekonuje to warto wspomnieć, że Marbruk Triathlon Charzykowy odbędzie się trzy tygodnie przed Super League Triathlon Poznań, a więc Mistrzostwami Polski na dystansie średnim. To idealny termin na start kontrolny. Na zawodników czekają wyjątkowo czyste wody podczas etapu pływackiego, bardzo szybka trasa kolarska i widowiskowa trasa biegowa wiodąca promenadą wzdłuż brzegu jeziora i przystani jachtowej.

Dzięki dużej przystępności lokalizacji strefy zmian, względem tras wszystkich etapów triathlonu, kibice z łatwością będą mogli śledzić przebieg rywalizacji w pięknej scenerii nad Jeziorem Charzykowskim. Czy może być coś lepszego podczas debiutu niż Twoi bliscy kibicujący Ci cały czas wzdłuż trasy?

Super League Triathlon Poznań 28-30.06.2019

Tu po prostu trzeba być. Jeżeli interesujesz się triathlonem a nie ma Cię w Poznaniu to tak jak by fan skoków narciarskich odpuścił turniej w Zakopanem. Z tą różnicą, że w Poznaniu możesz nie tylko podziwiać i dopingować, ale i wystartować obok najlepszych zawodników.

Każdy z Was nadal będzie miał możliwość startu na wybranym przez siebie, znanych Ci dobrze dystansach: 28,25km (1/8 pełnego), 56,5km ("ćwiartka") oraz 112,99km ("połówka"). Starty te zostaną przeprowadzone na zasadach dobrze znanych z lat ubiegłych. Po Twoim starcie na trasy ruszą profesjonaliści - najlepsi na świecie triathloniści i triathlonistki. Będą się ścigać w Super League Triathlon Poznan - jednym z etapów kwalifikacyjnych do zasadniczej "Ligi Mistrzów" triathlonu, czyli Super League Triathlon.

Super League Triathlon Championship Series obejmuje najlepszych zawodników i zawodniczki startujące w zamkniętej lidze, walcząc o 1,5 miliona dolarów w puli nagród. Triathloniści startujący w lidze będą się ścigali w 5 unikatowych formatach sprinterskich – Eliminator, Enduro, Equalizer, Sprint Pursuit i Triple Mix – zapewniających mnóstwo akcji, dramaturgii i rozrywki dla kibiców. Trasa zawodów została ułożona w taki sposób, aby zawodnicy pozostawali w zasięgu wzroku kibiców przez ponad 90% czasu. Warto przyjechać do Poznania zarówno by, wystartować ale także by pokibicować najlepszym!

To jednak nie koniec sportowych wrażeń. W tym roku podczas SLT Poznań rozegrane zostaną także Mistrzostwa Polski na dystansie średnim - 1/2 IM. Może to właśnie Ty lub ktoś z Twoich znajomych zostaniesz Mistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej! A pamiętacie Złotą Falę? W sezonie 2018 blisko sto kobiet wystartowało na dystansie ¼ IM w serii poświęconej tylko dla nich. Złote czepki, paznokcie, pakiety startowe od Bizuu i bardzo dużo pozytywnej energii. W tym roku Złota Fala wraca z jeszcze większą siłą! W Poznaniu Panie pokazują piękniejszą, kobiecą stronę sportu - dołącz do nich!

Super League Triathlon Poznań to wielki święto triathlonu. Nie ważne czy będziesz się ścigał o zwycięstwo, chcesz zadebiutować, czy przyjedziesz kibicować. Twoja obecność jest po prostu obowiązkowa!

Triathlon Szczecin 21.07.2019

Najpiękniejszy miejski triathlon w Polsce. Mimo szybkiej trasy, w Szczecinie wynik schodzi na drugi plan, ważniejsza jest sama atmosfera zawodów. Start i meta triathlonu usytuowane są naprzeciwko Wałów Chrobrego. Bieg z widokiem na budowle pamiętające kilka wieków historii to niesamowite przeżycie. Nie oznacza to jednak, że podczas Triathlon Szczecin zabraknie ścigania! Szczecińskie zawody to w końcu ostatni start z cyklu Tri Tour - może więc być decydujący w walce o klasyfikację generalną całego cyklu oraz atrakcyjne nagrody!

Triathlon Szczecin może być dla Ciebie idealnym miejscem na zakończenie triathlonowego sezonu. Warto dodać, że wszystkie dystanse podczas szczecińskich zawodów, rozgrywane są w sobotę co stwarza odpowiednie warunki do świętowania udanego startu.

By udanie wystartować w przyszłorocznych zawodach triathlonowych lub dopiero pierwszy raz podejść do triathlonu - już dziś rozpocznij przygotowania. Nie czekaj z treningami na ostatni moment. W i-Sport dbamy o odpowiednie przygotowanie startowe uczestników imprez sportowych. Rozpocznij przygotowania pod okiem naszych trenerów, z indywidualnym planem treningowym i szczegółową analizą postępów - wybierz swoją dyscyplinę i skonsultuj z trenerem kalendarz startów.